TECHNOLOGIE

W swojej pracy wykorzystuję najnowsze komputery iMac z matrycami Retina oraz dodatkowymi monitorami Thunderbolt. Ponieważ ważna jest dla mnie mobilność i możliwość dostępu do projektów z każdego miejsca na świecie korzystam także z MacBooka Pro, iPada Air 2 czy iPada Pro.

Wszystkie te urządzenia są ze sobą zintegrowane i podłączone zarówno do mojej chmury, jak i własnego serwera plików, do których w razie potrzeby otrzymują dostęp moi Klienci. Projekty przechowuję na macierzach dyskowych renomowanej firmy Lacie, z najszybszym na rynku łączem Thunderbolt 2, dzięki czemu mam do nich natychmiastowy dostęp w czasie rzeczywistym. Kopie plików są wykonywane automatycznie i przechowywane na moim stacjonarnym serwerze z dodatkowym backupem. Dla większego bezpieczeństwa kopie systemu komputera głównego są automatycznie zapisywane na Apple Time Capsule. Posiadam również własny profesjonalny serwer wirtualny, z bazami danych, obsługą poczty i kontami ftp.

W mojej bazie znajduje się ponad 30 TB projektów, ponad 8000 zdjeć stockowych na licencji Royalty Free, ponad 5000 zdjęć własnych, filmy stockowe, muzyka, podkłady, dźwiękowe efekty FX, kilkadziesiąt tysięcy czcionek i kilkaset rysunków wektorowych. Jestem właścicielem wszelkich praw autorskich moich zasobów i używam tylko legalnego oprogramowania.

Ponieważ nie ograniczam się tylko i wyłącznie do projektowania grafiki używam wielu narzędzi. Podstawowe oprogramowanie to oczywiście pełny pakiet programów Adobe w chmurze – Adobe CC, który zawiera między innymi takie programy jak: Photoshop, Illustrator, InDesign, Dreamweaver, Premiere Pro, Animate, After Effects, etc. Oprócz programów Adobe używam także oprogramowania do obróbki filmów i muzyki firmy Apple, między innymi Final Cut Pro X, profesjonalnych filtrów fotograficznych firmy Topaz Labs, programu DIVI wspomagającego WordPressa, programu architektonicznego AutoCAD i wielu innych programów pośrednich takich jak pakiet Microsoft Office, w tym klient poczty Outlook. Pliki projektów wykonanych przeze mnie w środowisku Mac są kompatybilne z Windowsem, a współpraca z Klientami nieposiadającymi urządzeń z systemem MacOS czy iOS nie stanowi najmniejszego problemu.

Wszystko to ma służyć profesjonalnej obsłudze Klienta, jego wygodzie oraz bezpieczeństwu projektów i wszelkich danych użytych w ramach współpracy. Więcej o technologiach używanych do fizycznej realizacji przygotowanych projektów (druk, oznakowanie, produkcja) znajduje się w zakładce Oferta.

Z MOJEGO PORTFOLIO

Projekty puszek napojów izotonicznych

Branding i rebranding napojów izotonicznych. Projekt nowego brandu (w tym naming) – napoju K2 oraz odświeżenie projektu puszki NA KACA (lifting logotypu, instrukcja użycia w formie komiksu, rysunki wektorowe, nowe ułożenie informacji na puszce, przygotowanie do produkcji). Zadanie polagało także na audycie istniejącego już brandu oraz przygotowaniu strategii komunikacji już istniejącej i nowej marki (kampanie reklamowe w prasie, radiu i telewizji oraz inne działania promocyjne). Więcej projektów na: www.behance.net/mariuszmalecki.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z preferencjami Twojej przeglądarki. Copyright © 2017 Mariusz Małecki. All rights reserved! 

Pin It on Pinterest

Share This